Ricki Wynne: Wegański biegacz, który podbija góry

Ricki Wynne: Wegański biegacz podbija góry

Ricki Wynne to biegacz z Leitrim w Irlandii, który specjalizuje się w ultramaratonach górskich. Jego pasją jest pokonywanie ekstremalnych dystansów i wysokości, a także promowanie zdrowego i etycznego stylu życia opartego na roślinnej diecie. To żywy przykład tego, że weganin może więcej i dłużej. 


Ricky Wynne to weganin, a rośliny dodają mu powera i energii 

Ricki zaczął biegać w wieku 30 lat, po zakończeniu kariery piłkarskiej. Zainspirowany przez swojego brata, zdecydował się spróbować biegu na 12 godzin w Anglii i zajął wysokie miejsce spośród ponad 3 tysięcy uczestników. To doświadczenie uświadomiło mu, że ma talent i zamiłowanie do biegania na długich dystansach.

Od tego czasu, Ricki brał udział w wielu prestiżowych zawodach ultramaratońskich, zarówno w Irlandii, jak i za granicą. W 2018 roku pobił rekord trasy na 50 km w Portumna, kończąc bieg w czasie 3 godzin i 42 minut. W tym samym roku zajął drugie miejsce na mistrzostwach Irlandii w biegu na 100 km. W 2019 roku wygrał bieg Wicklow Way Race na 127 km, pokonując ponad 4000 metrów przewyższenia. W tym samym roku, zajął też trzecie miejsce na mistrzostwach świata w biegu górskim na 50 km w Argentynie.

Ricki Wynne, to mistrz. Postać nietuzinkowa i wielki sportowiec. Irlandczycy, to żelazo i stal, silni i odważni ludzie. Żywe maszyny, zdolne pokonywać tysiące kilometrów po górskich szlakach. Ricki ma wszystkie te cechy w sobie. Trenuje na Sliabh an larainn mountains, co czyni go jednym z najtwardszych. 

Weganinem stał się z przyczyn etycznych i zdrowotnych 

Ricki jest weganinem od wielu lat. Podjął tę decyzję ze względów etycznych, ale odkrył też wiele korzyści zdrowotnych i sportowych płynących z roślinnej diety. Jak twierdzi, weganizm pomógł mu poprawić wydolność, regenerację, odporność i samopoczucie. Jego dieta opiera się na warzywach, owocach, ziarnach, orzechach, nasionach i roślinach strączkowych. Unika też alkoholu i cukru.

https://www.instagram.com/p/CtRtC3EoQ9I/

 

Ricki Wynne biega dla innych 

Ricki nie tylko biega dla siebie, ale też dla innych. Jego celem jest inspirowanie ludzi do aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania i szacunku dla zwierząt i środowiska. Ricki angażuje się też w akcje charytatywne i społeczne. To prawdziwie piękny człowiek – rzadko mogę o kimś to napisać, ale o nim tak myślę. Nie widzę w nim żadnej wady. 

Walka o Croagh Patrick 

W 2020 roku podjął się wyzwania pobicia rekordu świata w biegu na Croagh Patrick – najwyższej górze Irlandii – w ciągu 24 godzin. Jego celem było ukończenie 15 rund (ponad 18 tysięcy metrów przewyższenia) i zebranie funduszy na rzecz walki z chorobą motoneuronową (MND). Niestety, z powodu złych warunków pogodowych musiał przerwać próbę po 11 rundach, ale i tak udało mu się zebrać ponad 20 tysięcy euro na ten szczytny cel.

W 2022 roku wystartował ponownie i zapisał się w Księdze Rekordów Guinessa.

’It’s 7 Croagh Patricks’ – A Leitrim man’s 24-hour world record attempt

Byliśmy tam i gratulowaliśmy Rickiemu, wraz z całą społecznością Drumshanbo i country Leitrim. To było coś! 

Ricki Wynne nie raz jeszcze nas zaskoczy 

Ricki nie zamierza spoczywać na laurach. Jego marzeniem jest wystartować w najtrudniejszych biegach górskich na świecie, takich jak Ultra-Trail du Mont-Blanc czy Western States Endurance Run. Wspaniale reprezentuje swoją społeczność lokalną z Drumshanbo. Otaczają go wspaniali ludzie, jest bardzo pozytywnym człowiekiem. 

Ricki Wynne to przykład wegańskiego atlety, który podbija góry swoją pasją, determinacją i współczuciem. Jego historia pokazuje, że można być weganinem i osiągać wysokie wyniki sportowe, a także pomagać innym i dbać o planetę. Ricki jest inspiracją dla wszystkich, którzy chcą podążać za swoimi marzeniami i żyć w zgodzie ze swoimi wartościami.

https://www.instagram.com/p/CtKTwraswnV/

Ricki Wynne może być wegetarianinem, pracować i trenować ciężko, to każdy może. Idźmy za jego przykładem i bądźmy jak Ricki Wynne. 


Roślinna dieta na lepsze zdrowie

Irish roasted vegetables

Celery in our kitchen. We make new one

Panna Cotta, Italian dessert in Ireland

Forbidden Seek po angielsku


 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *