Zdrowie to najcenniejszy skarb, jaki możemy posiadać. W kategorii Zdrowie znajdziesz wiele informacji i wskazówek dotyczących dbania o swoje fizyczne i psychiczne samopoczucie. Dowiesz się o znaczeniu regularnej aktywności fizycznej, zrównoważonej diety, zdrowego snu i radzenia sobie ze stresem. Zapoznasz się także z faktami na temat chorób, profilaktyki zdrowotnej, ale wszystko to z perspektywy jedzenia oraz kuchni. 

Zdrowe odżywianie dzieci przepis na dziecięcy schabowy

Zdrowe odżywianie dzieci: przepis na dziecięcy schabowy

Zdrowe odżywianie dzieci odgrywa kluczową rolę w ich rozwoju. Odpowiednia dieta dostarcza niezbędnych składników odżywczych, wspierając rozwój fizyczny i umysłowy malucha. W tym artykule podzielimy się praktycznymi poradami dotyczącymi zdrowego żywienia dzieci oraz przepisem na pyszną potrawę dostosowaną do najmłodszych. Nie wyczerpujemy żadnej wiedzy, a jedynie prezentujemy pewien jej maleńki fragment, który uznaliśmy za ważny.

Jakie są korzyści i zagrożenia związane ze spożywaniem produktów odżywczych? Jakich produktów potrzebuje nasz organizm do właściwej pracy? Przedstawiliśmy kilka zdrowych faktów, a w to wszystko włączyliśmy przepis na schabowego w dwóch wersjach: drobiowej i wieprzowej.

Read more
Alkoholizm to zdecydowanie problem i łatwo do niego doprowadzić i szybko stracić kontrolę

Alkoholizm to zdecydowanie problem i łatwo do niego doprowadzić i szybko stracić kontrolę

Alkoholizm to zdecydowanie problem i łatwo do niego doprowadzić i szybko stracić nad tym kontrolę (jeśli kiedykolwiek można ją posiadać nad piciem). Uważam, że alkohol zawsze będzie dla człowieka poza kontrolą. Nigdy nie będziemy w stanie zapanować nad piciem i skutkami nadmiaru spożywanego alkoholu. 
Nie ma chyba osoby, która nie zetknęła się z drugą osobą pijącą i takiej, która nigdy nie piła. Picie w towarzystwie lub samemu do obiadu, to jedna z najstarszych i najlepszych rozrywek, jaką wymyśliła ludzkość.
Sam preferuję wypicie kieliszka lub dwóch czystej wódki do niektórych potraw. Inaczej nie da się w kuchni polskiej. Możemy się oszukiwać i mówić cokolwiek, ale tak jest.

Read more
Kac - jak przeciwstawić się dla kaca i zapobiegać zatruciu alkoholowemu w 5 punktach?

Kac – jak przeciwstawić się dla kaca i zapobiegać zatruciu alkoholowemu w 5 punktach?

Kac to problem, z którym większość osób miała już do czynienia.  Kac to skutek zatrucia alkoholowego, które nastąpiło w naszym organizmie. Postaram się przedstawić jakieś antidotum usystematyzowane w 5 punktach. Sam lubię wypić, za kołnierz nie wylewam i z chęcią podzielę się sprawdzonymi sposobami. Oczywiście, zdarzają się dni, że do kaca nie dopuszczam. Nie jest to dobre, bo organizm cierpi i zostaje w ten sposób wycieńczony. To zbyt duże ryzyko uszkodzenia ciała, dlatego nie polecam.

Read more
Nadmiar jedzenia w czasie świąt to problem, z którym wielu z nas boryka się co roku

Nadmiar jedzenia w czasie świąt to problem, z którym wielu z nas boryka się co roku

Nadmiar jedzenia w czasie świąt to problem, z którym wielu z nas boryka się co roku. Po dniach obfitych posiłków, ciast i słodyczy, często czujemy się ociężali. Objadanie się jest niezdrowe dla naszego organizmu. Jak więc radzić sobie z tym problemem i jak pozbyć się po świętach zbędnych kilogramów? Poniżej przedstawiam kilka prostych, ale skutecznych sposobów.

Read more